0,00 €
img

Dangiškosios saldžiosios arbatos hortenzija
Hydrangea serrata

Hydrangea serrata natūraliai auga Korėjos bei šiaurės Japonijos kalnuose. Tai - Hydrangea serrata "Amacha". Augalo lapuose yra natūralaus saldiklio t. y. 250 kartų saldesnės medžiagos už cukrų - hyllodulcin'o. Saldumas išgaunamas hidrolizės ir fermentacijos būdu.

Kaip byloja legenda, Gaytamos Budos gimimo momentu (o Buda gimė 446 metais prieš mūsų erą, balandžio 8 d.) drebėjo žemė, iš dangaus, kaip lietus, krito žiedlapiai ir saldus nektaras "Amacha". Japonijoje, švenčiant Budos gimtadienį, šventovėse Budos statulos barstomos "Amacha" - saldžia arbata iš japoniškosios hortenzijos Hydrangea serrata 'Oamacha' lapų. Vaišinami visi lankytojai, nes arbata turi magiškų savybių - apsaugo nuo blogų dvasių, gyvačių ir vabzdžių...

Japonijoje hortenzijų arbata gaminama žaliavą džiovinant saulėje, po to vėl ją drėkinant ir paliekant parai fermentuotis medinėse statinėse.

Hydrangea serrata augusi pusiau šešėlyje yra saldžiausia liepos mėnesį. Visas saldumas yra žieduose, šakų viršūnės ir jaunuose lapuose. Kaip gamtos dovanotas vaistas Japonijoje hortenzija "Amacha" buvo naudojama paradontozei gydyti, turi antibiotinių ir antigrybelinių gydomųjų savybių.

Saldžiąją hortenziją galime drąsiai auginti Lietuvoje. Mano kieme jos auga jau daug metų. Dengti nereikia. Paprastas, neįnoringas bet tuo pačiu ir neįprastas augalas. Žinoma, kaip ir visos hortenzijos - myli drėgmę. Apgeniu pavasarį stiebų viršūnes (1/3 krūmelio aukščio). Gal kada ir arbatos išsivirti pabandysiu...:)

Susijosios prekės