0,00 €
img

Kovo saulės laukianti dėmėtoji kalija
Zantedeschia

Zantedeschia arba spalvotosios kalijos yra žoliniai daugiamečiai augalai. Kalijos formuoja šaknies gumbą, primenantį begonijos gumbus.

  • Elioto kalija *(Zantedeschia elliottiana ) *turi žalius plačius širdiškus lapus su baltomis dėmėmis, papėdlapiai - šviesiai ir ryškiai geltoni.
  • Remano kalija (Zantedeschia rehmanii ) turi žalius lapus be dėmių, papėdlapiai švelnių ir ryškiai raudonų atspalvių.
  • Dėmėtoji kalija (Zantedeschia albomaculata) turi strėliškus lapus su daugybe baltų dėmių, papėdlapiai balti su juoda pamatine dėme.

Augalų gumbai sodinami sausio–vasario-kovo mėnesiais 3 cm gylyje. Šaknys išauga viršutinėje gumbo dalyje. Laikomi 15–18°C temperatūroje. Vasarą kalijas su vazonu galima įkasti sode ar pastatyti balkone arba išimti iš vazono ir pasodinti lysvėje, saulėtoje vietoje, gausiai laistyti ir tręšti. Baigiantis vasarai pradeda gelsti ir džiūti lapai, augalai beveik nebelaistomi. Nudžiūvus trečdaliui lapų, šakniagumbiai iškasami ir džiovinami. Vazonuose augintus augalus, nudžiūvus lapams, galima ir toliau laikyti tuose pačiuose vazonuose, sausoje ir šiltoje vietoje. Taigi, spalvotoji kalija laukia kovo saulės, kad galėtų "atsibusti"...

Naujausios prekės