0,00 €
img

Laikas žadinti didžialapes hortenzijas
Hydrangea macrophylla

Šiandien saulėta ir snieguota sausio 20 - oji diena. Lauke - švelnus atlydys, todėl lendu į rūsį aplankyti savo mylimų didžialapių hortenzijų. Jos žiemoja vazonuose kartu su bulvėmis (puiki kompanija!). Laikas pažiūrėti ar netrūksta vazonuose drėgmės, ar nebringsta/nesprogsta pumpurai. Didžialapių hortenzijų "žiemos miego" laikotarpis yra trumpas - 2-2,5 mėnesio. Maniškės "žiemoja" tamsoje, todėl labai svarbu nepražiopsoti laiko, kai prasideda augalų vegetacija ir pradeda skleistis lapeliai. Tamsoje jie tiesiog žūva.

Kelis vazonus su augalais nutariau įsinešti į kambarį. Iš pradžių, bent savaitę laikysiu šiltai, bet tamsokai. Truputėlį vasarodrungniu vandeniu palaistysiu, apipurkšiu šakas. Tegu apsipranta.Tada - į šviesą. Po dviejų trijų savaičių jau matysis gyvos ir negyvos šakos - apgenėsiu.

Didžialapės hortenzijos žiedus sukrauna ir pražysta panašiai per 3 mėnesius. Tai reiškia, kad Gegužės pradžioje, t. y. Motinos dienai turėsiu žydintį krūmą! Jas tiesiog dievina mano abi mamos...Vyresnioji karta hortenzijas vadina įspūdingai - "Gyvenimu"...

Susijosios prekės