0,00 €
img

Retas ir vertingas Dviskiautis ginkmedis
Ginkgo Biloba

Dvinamis augalas,  užauga nuo 10-15 m iki 20–40 m aukščio, o kamienas – nuo 1 iki 4 m skersmens. Jų lapai vėduoklės pavidalo, su 8–10 cm ilgio lapkočiu. Vyriškieji žiedai yra žirginių pavidalo žiedynuose, išauga lapų pažastyse. Moteriškieji žiedai išauga lapų pažastyse po du, kiekvienas ant ilgos kojytės.

Mėgsta kalkingus, derlingus ir pakankamai drėgnus dirvožemius. Kaip manoma, kai kurie ginkmedžiai sulaukia daugiau kaip 2500 metų. Tai labai atsparus augalas, galintis ištverti didelius šalčius ir augti net IV zonoje. Nereiklus dirvos sąlygoms. Yra žinoma, kad 4 ginkmedžiai išgyveno net po Hirošimos (Japonija) branduolinio bombardavimo. Ginkmedžiai atsparūs įvairių rūšių vabzdžiams, taip pat ligoms.

Ginkmedis auginamas Kinijoje ir Japonijoje prie šventyklų, apie 1730 m. introdukuotas į Europą, kur auginamas parkuose ir botanikos soduose. Lietuvoje labai retas. Auga Kauno botanikos sode, Švėkšnos parke. Vertingas kaip retas dekoratyvinis medis. Puikiai tinka auginti dideliuose ir mažuose soduose.

Ginkmedžio lapai savo sudėtyje turi medžiagų, gerinančių atmintį. Jų arbata naudota kaip atmintį gerinantis produktas jau tradicinėje kinų medicinoje (gaminant ginkmedžio arbatą). Šiais laikais Ginkgo biloba lapai naudojami gaminti atmintį gerinantiems preparatams. Ginkmedžio lapuose yra flavonoido apigenino, pasižyminčio antivėžiniu veikimu.

Naujausios prekės